Przechowywanie

Wybieramy wieszak na kurtki i płaszcze do przedpokoju

maj 31 2018

wieszaki

Jesień kojarzy się nam z szarugą. Pogoda zmienia się gwałtownie, co wpływa na potrzebę zakładania na co dzień kurtek oraz płaszczy. Przygotować na to powinniśmy także nasz przedpokój. Jak dobrać odpowiedni wieszak do naszych potrzeb?

Jesień i zima w korytarzu – jak urządzić tę przestrzeń?

Wyposażenie przedpokoju zależy w dużej mierze od dostępnej przestrzeni. Osoby, których nie ogranicza metraż, mogą pozwolić sobie na więcej. Jesienią w przedpokoju musisz znaleźć miejsce na parasolnik, ociekacz na buty oraz wieszak (stojący lub wiszący). Przez cały rok Twoją aranżację będzie ozdabiało zapewne lustro, siedzisko i szafki na buty. Chcąc maksymalnie zagospodarować przestrzeń, pomyśl nad siedziskiem ze schowkiem. Zmieścisz tam wiele potrzebnych rzeczy.

Osoby z małą przestrzenią użytkową muszą kombinować. Przyda się im obrotowa szafka na buty (połączona z lustrem oraz haczykami). Warto także zapełnić wnękę w postaci dopasowanej szafy. Pamiętaj, że korytarz zobaczy każdy z gości. Nie bój się zastosować tu kontrastu. Łącz ciemne meble z jasnymi dodatkami.

Wieszak na kurtki i płaszcze

Wieszak dopasuj do swoich potrzeb. Kieruj się liczbą osób przebywających w domu oraz regularnych gości. Posiadanie dzieci wiąże się z koniecznością zakupu małego wieszaka. Dziecko raczej nie sięga wysoko, zatem ciężko byłoby mu operować na tzw. wysokim pułapie.

Najpopularniejsze trendy

To obrotowa szafka na buty z wieszakiem (2w1) oraz dodatkowym lustrem (wersja 3w1). Wielofunkcyjny mebel sprawdzi się w określonych przestrzeniach (swoboda użytkowania). Kosztuje od około 600 do 800 zł. Stojak na kurtki i płaszcze świetnie uzupełni wnętrze (zwłaszcza, gdy dodatkowo posiada parasolnik). Za całoroczną dekorację tego typu zapłacimy około 45 zł.

Jeżeli chodzi o wieszak ścienny z półką (drewniany lub metalowy), kupimy go już za 60 zł. To bardzo pojemna propozycja, która umożliwia przechowywanie dodatków zimowych, a także damskiej torebki.

Kolejna opcja to wieszak z lustrem. Jest praktyczny oraz efektownie uzupełnia przedpokój. Haczyki sąsiadują tu z dużym, masywnym lustrem. Za taki gadżet zapłacimy co najmniej 90 zł.

Modne ostatnio stały się ozdobne wieszaki z napisami lub wzorami. Piękne detale spodobają się niektórym domownikom, których uraczy tekst typu ,,Nareszcie w domu”. Taki gadżet sprawdza się przy kontrastującej ścianie. Nie jest też przesadnie drogi, ponieważ zakupimy go już za około 55 zł.

Najbardziej rozbudowane rozwiązanie to połączenie wieszaka z szafką, siedziskiem, lustrem i półką. Taki mebel idealnie sprawdza się przy małym metrażu. Koszt zestawu to co najmniej 200 zł, ale kwotę rekompensują walory użytkowe.

Wieszak na kurtki i płaszcze to niepozorny, ale bardzo istotny element wyposażenia. Postaraj się zatem znaleźć praktyczną dekorację w możliwie wielofunkcyjnej formie. Inspiracji możesz szukać na przykład na Allegro, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Udostępnij