Kuchnia i jadalnia

Trendy kolorystyczne w kuchni na rok 2018

cze 26 2018

kuchnia trendy

Kuchnia jest istotnym miejscem w każdym domu. Rodzina spędza tam zawsze dużo czasu, przygotowując posiłki, a jeśli miejsce to jest – zgodnie z obowiązującą modą – otwarte na salon czy jadalnię, tego czasu jest jeszcze więcej. Wszyscy więc pragną zadbać o jak najpiękniejsze udekorowanie całej przestrzeni, co nie jest niestety łatwe, ponieważ kuchnia często jest zagracona licznymi sprzętami, naczyniami i dodatkami, potrzebnymi do przygotowywania posiłków.

Ważne więc, żeby wziąć to pod uwagę w trakcie planowania jej dekoracji – pozwoli to opanować chaos przynajmniej wizualnie. Biel była przez pewien czas najmodniejszą barwą do kuchni, ale już dawno przeszło to do historii – jest to barwa raczej nudna i niestety mało praktyczna, ponieważ w takim miejscu szybko się brudzi. Jakich barw zatem użyć, żeby kuchnia była modna i estetyczna? Oto kilka świeżych porad na 2018 rok!

Powrót do przeszłości

Ciepłe wnętrza w klimacie rustykalnym – oto co wraca do łask. Wszystko dlatego, że białe, nowoczesne kuchnie ciężko jest utrzymać w porządku, nie poświęcając na to sporej ilości czasu dziennie. A przecież wszyscy współcześnie żyjący chorują na brak czasu – jesteśmy wiecznie zabiegani, zestresowani, spóźnieni. Nie mamy chęci poświęcać wolnych chwil na intensywne sprzątanie kuchni. Utrzymanie jej w czystości jest też niemal niemożliwe, gdy w domu są dzieci. Dlatego kuchnie rustykalne, styl etniczny, styl wystroju wzorowany na hygge – to wszystko wraca znów do łask i jest wybierane przez coraz większą liczbę osób.

Trendy kolorystyczne

W roku 2018 odchodzi się od bieli na rzecz innych, intensywniejszych kolorów – przede wszystkich tych nawiązujących do barw Ziemi, ponieważ moda na ekologię nadal jest (na szczęście) wszechobecna. Jeśli więc ktoś lubi brąz, zieleń, błękit, żółć, będzie zadowolony. W modzie są także kamieniste szarości oraz czernie przypominające nocne niebo. Przy tym jednak czerń jest kolorem dosyć problematycznym we wnętrzach – zwłaszcza tych mniejszych, a przecież rzadko się zdarza żeby kuchnie były przesadnie duże. Czerń może optycznie zmniejszyć przestrzeń, więc mogą sobie na nią pozwolić raczej te osoby, które mają do dyspozycji duże pomieszczenie. Połyskujące czarne fronty dobrze sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu, a matowe w tym klasycznym. Prawdziwym hitem jest jednak właśnie kolor szary, które znajduje się obecnie często na meblach kuchennych, z bogato zdobionymi frontami. Kolejne, popularne i warte wybrania barwy to kolor brązowy w odcieniu mocnej kawy czy czekolady. Warto tylko pamiętać, że jeśli meble są ciemniejsze, należy zdecydować się na jasną posadzkę - inaczej przestrzeń optycznie się zmniejszy, a przecież należy ją raczej wizualnie powiększyć.

Udostępnij