Aranżacja wnętrz

Styl boho w salonie - kilka praktycznych porad

lip 12 2018

boho w salonie

Styl boho jest świetnie znany każdemu, kto lubi energetyczne barwy. Bardzo chętnie wykorzystuje się go obecnie w modzie odzieżowej - zwłaszcza młodzi ludzie bardzo go sobie cenią, ponieważ jest lekki, zwiewny i radosny. Ponadto nie trzeba się szczególnie starać dopasowując do siebie poszczególne elementy - panuje tu duża wolność. Pasuje idealnie na letnie miesiące, więc widzimy go na ulicach wiosną, latem, a nawet jesienią.

Z wybiegów pod strzechy

Styl boho już dawno przestał jednak istnieć tylko na ulicach, czy na wybiegach - w tej chwili staje się coraz popularniejszy jeśli chodzi o dekorację wnętrz! Najpopularniejszym stylem aranżacyjnym jest nadal styl skandynawski, który już długo utrzymuje się na podium. Tuż za nim plasuje się także styl nowoczesny. Boho jest jednak miłą odmianą - na pewno ktoś kogo znudziły już proste formy i stonowane kolory będzie nim zachwycony. Jak udekorować salon właśnie w tym stylu?

Kolorystyka w salonie boho

Styl boho łączy w sobie wiele intensywnych barw. Często to zestawienia kilku kolorów, które pozornie ze sobą nie współgrają, a jednak kiedy się je zestawi we wnętrzu, optycznie je energetyzują. Piękny turkus i róż, głęboka zieleń, kanarkowy żółty, a do tego jakieś złote elementy - to tylko propozycja na zestawienie barw we wnętrzu, ale oczyma wyobraźni można już ujrzeć jak doskonale, przyjemnie dla oka takie połączenie będzie wyglądać. Warto bawić się kolorami - im ich więcej, tym lepiej. Intensywny chabrowy, delikatny róż i złoto - to kolejny pomysł na przewodnie kolory salonu. Prawda, że pięknie?

Dodatki w salonie boho

Salon urządzony w stylu boho powinien być nie tylko kolorowy, ale i wzorzysty. Wzory można odnaleźć na przykład na dodatkach, których nie może nigdy zabraknąć, jeśli przestrzeń ma wyglądać przytulnie. Poszewki z haftowanymi aplikacjami, miękkie koce, grafiki w kolorowych ramach, a do tego wzorzyste, wełniane dywaniki z frędzlami - takich szczegółów nie może nie być. Nie może też zabraknąć luster w ozdobnych ramach, fotografii najbliższych, czy też wyeksponowanych odpowiednio pamiątek z podróży. One wszystkie sprawiają, że wnętrze prezentuje się swojsko, przytulnie. Nabiera indywidualnego charakteru, a to bardzo ważne.

Jakie meble do salonu?

Styl boho rządzi się swoimi prawami. W salonie w stylu boho najlepiej będą na pewno wyglądać drewniane, często własnoręcznie malowane i odnawiane meble. Ludzie, którzy mają artystyczną duszę świetnie się w tym wszystkim odnajdą i nawet ze starych elementów będą w stanie wykonać jakiś imponujący mebel. Naprawdę nie trzeba się przejmować fasonami, kształtami, czy też barwami. Styl boho to prawdziwe wymieszanie różnych kolorów, mebli, dodatków. Ważne tylko żeby wszystko ze sobą współgrało wizualnie, tworząc zachwycającą całość.

Udostępnij