Przechowywanie

Streszczenie - szafka na buty

cze 18 2018

szafka na buty

Szafki na buty - estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie

Urządzanie przedpokoju powinno być przemyślane. To pierwsze miejsce, które widać po wejściu do mieszkania. Dlatego dobrze byłoby, gdyby bez problemu mieściły się w nim sprzęty, odzież wierzchnia i obuwie. Bezkonkurencyjnym rozwiązaniem jest praktyczna szafka na buty, która pozwala na zachowanie czystości i wpływa na estetykę pomieszczenia.

Wygoda użytkowania

Dopasowanie rozmiaru szafki (głębokość) i sposobu jej otwierania (drzwiczki wysuwane, uchylane, otwierane na bok) znacząco wpływa na jej funkcjonalność w pomieszczeniu. Łatwy dostęp oraz otwór wentylacyjny pozwalają na wkładanie nawet wilgotnego obuwia bez obawy, że pojawi się zapach stęchlizny. Jest to szczególnie ważne w porze jesienno-zimowej i w przypadku, gdy chcemy przechowywać w szafce botki i kozaki.

Design

Aktualnie na rynku znajduje się wiele różnych modeli szafek, wiec każdy bez problemu znajdzie coś, co pasuje do wnętrza jego mieszkania. Wnętrze szafki powinno być funkcjonalne (dla kobiet kluczowy może być sposób przechowywania szpilek), a część zewnętrzna powinna być zgodna ze stylem pomieszczenia. Do dekoracji niskich szafek można wykorzystać wazon lub ramki ze zdjęciami. Dobrze dobrana szafka wpływa na walory estetyczne całego wnętrza.

Dodatkowe funkcje

Szafka na buty może z powodzeniem pełnić kilka funkcji. Jeśli jest niska, to można ją wykorzystać jako siedzisko, na którym chociażby założysz, zawiążesz lub wyczyścisz buty. W większych modelach zazwyczaj znajdziemy specjalne półki czy szuflady, które są przeznaczone do trzymania czapek, rękawiczek, kapci oraz parasoli. Dzięki praktycznej szafce na buty łatwiej będzie utrzymać porządek w całym mieszkaniu.

Wielkość

To, jak dużej szafki potrzebujesz, określa przede wszystkim ilość obuwia, jaką posiadasz oraz jak dużo miejsca masz w przedpokoju. W przypadku potrzeby przechowania wielu par butów i małej ilość miejsca warto wybrać wąską i wysoką szafkę. Jeśli nie zależy nam na maksymalnej ilości miejsca, to warto wybrać tradycyjną szafkę przypominającą komodę. Im zgrabniejszy mebel i bardziej dopasowany do wnętrza przedpokoju, tym mniej będzie się rzucać w oczy.

Nie przepłacaj

Prosta szafka na buty to nie jest duży wydatek. Podstawowe modele można kupić w większości sklepów już za około 150zł. Niektórzy producenci oferują szafki nawet za 2000 zł. Ważny jest oczywiście design oraz materiał, z którego szafka jest wykonana. Jednak nie ma sensu przepłacać i kupować za dużego mebla, który nie jest nam potrzebny lub który nie pasuje do naszego wnętrza. Warto przejrzeć ofertę w kilku różnych sklepach. Często zdarza się, że ten sam egzemplarz jest oferowany w zupełnie innej cenie w zależności od sklepu.

Udostępnij