Przechowywanie

Przechowywanie na balkonie

maj 15 2018

przechowywanie na balkonie

Balkon to miejsce, w którym przechowujemy różne przedmioty, narzędzia, tekstylia czy zabawki. Warto zaopatrzyć się w potrzebne do tego schowki. Najlepsze będą te odporne na warunki atmosferyczne i wystarczająco pojemne oraz multizadaniowe. 

Balkon i taras jest nie tylko ozdobą, ale są także funkcjonalne, ponieważ możemy tam przechowywać mnóstwo rzeczy jak np. narzędzia, poduszki, koce czy zabawki. Aby zaaranżować taras i balkon potrzebujemy mebli, skrzyni i innych pojemników do przechowywania.

Meble na balkon i taras ze schowkami

Meble czy szafy plastikowe są odporne na wilgoć i idealne do przechowywania rzeczy w miejscach o dużej wilgotności, czyli balkony, tarasy, pralnie, garaże, warsztaty. Są także łatwe w utrzymaniu czystości co jest dużym plusem.

Wielkość takiej szafy może być różna, w zależności od potrzeb. Są bardzo pojemne i wytrzymują ciężką wagę umieszczonych przedmiotów do nawet 20 kg. Bez problemu umieścimy tam narzędzia. Dobrym rozwiązaniem jest zakup mebli, które można łączyć w segmenty, jest to praktyczne i wygodne. Szafki te można zamykać na kłódkę, więc nie musimy obawiać się kradzieży. Meble wypoczynkowe ze schowkami są równie świetne. Estetyczne i funkcjonalne stoliki, ławki, pufy czy fotele mogą być wykonane z trwałych materiałów, np. technorattanu (robionego z polietylenu). Niektóre z nich są bardzo pojemne (ponad 200 litrów). Są bardzo funkcjonalne, jednak nie chronią przed wilgocią, zatem dla poduszek i koców nie będzie to odpowiednik schowek. Są lekkie i łatwo je czyścić.

Warte uwagi są takie stoliki, pufy czy fotele, które wyglądają jak rattan, ale wykonane są z tworzywa sztucznego i są przy tym wodoodporne, np. szczelny stolik ze schowkiem. Niektóre stoliki czy pufy mogą mieć dodatkowe funkcje, np. trzymania temperatury włożonych do nich rzeczy. Taki mebel na balkon lub na taras przydaje się zwykle w trakcie organizowanych na powietrzu imprez.

Skrzynie na drobiazgi do ogrodu i na balkon – wybór i zastosowanie

Są to bardzo popularne schowki na wszelkie narzędzia, zabawki, tekstylia czy inne przedmioty. Drewniane skrzynie w naturalnym kolorze lub pomalowane na biało bardzo ładnie wyglądają na balkonie czy tarasie. Świetnie komponują się z kamieniem lub płytkami, przełamując ich surowość. Dodatkowo są pojemne, ale ciężkie. Trzeba je chronić przed deszczem i mrozem.

Skrzynie z tworzyw sztucznych są popularne, pojemne, wytrzymałe i łatwe w użytkowaniu. Mogą pełnić funkcję stolika lub siedzenia. Skrzynie balkonowe i ogrodowe wykonane z polietylenu mogą być wodoodporne. W takich wypadkach nie trzeba zabezpieczać ich dodatkowo poza sezonem w przeciwieństwie do skrzyń drewnianych.

Ławka ze schowkiem to idealne połączenie. Jest to funkcjonalny element zajmujący mniej miejsca. Najlepsze ławki umożliwiają schowanie przedmiotów o dużej wielkości zapewniając im ochronę przed słońcem i wilgocią. Można umieścić także wodoszczelny pokrowiec, aby mieć pewność, że będzie sucho.

Ławki-skrzynie są odpowiednie do siedzenia dla dwóch osób. Obciążenie można sprawdzić u producenta. Zazwyczaj jest to do ponad 100 kg. Są one łatwe w przenoszeniu i czyszczeniu. Tego rodzaju schowek to świetny element dekoracyjny. Są dostępne w wielu kolorach i wzorach dlatego bardzo łatwo dopasować ją do swojej aranżacji.

Schowki na balkon i na taras – co wybrać i jak zabezpieczać?

Wszystko zależy ile przedmiotów mamy do schowania i jak duży taras czy balkon posiadamy. Im większa przestrzeń tym więcej mebli można wstawić. Od szaf po pufy, fotele i małe schowki czy skrzynie.

Mniejsze tarasy i balkony potrzebują funkcjonalności. Dlatego tutaj dobrze wybrać stabilne element, które będą pełniły także funkcje stolików, siedzeń i innych.

Drewno jest najbardziej estetycznym i jednocześnie najtrudniejszym w utrzymaniu materiałem. Drewniane meble trzeba zabezpieczać i konserwować, szczególnie jest stoją cały rok na zewnątrz. Można wybrać tzw. wood effect, czyli zamiennik.

Meble i skrzynie z tworzyw sztucznych to napewno odporne na wodę i inne czynniki zewnętrzne przedmiotowy, które mogą wyglądać na prawdę estetycznie. Są praktyczne, łatwe w czyszczeniu, lekkie a jednocześnie utrzymują duży ciężar.

Udostępnij