Aranżacja wnętrz

Pokój gracza - idealny dla nastolatków

cze 12 2018

pokój dla gracza

W tej chwili bardzo liczy się aranżacja pokoju młodzieżowego - żeby zapraszać kolegów i koleżanki trzeba dysponować estetycznym pokojem, który byłby z jednej strony modny, a z drugiej strony oryginalny. Musi odznaczać się czymś szczególnym - w jakiś sposób odzwierciedlać pasję i indywidualne upodobania nastolatka, który w nim mieszka.

Większość młodych osób uwielbia gry i z upodobaniem oddaje się tej rozrywce. Dlatego warto zaaranżować pokój gracza, który będzie wygodny dla jego właściciela, a jednocześnie będzie się podobał odwiedzającym. Czy to trudne? Jakimi trikami się posługiwać i jak wszystko do siebie dobrać, żeby uzyskać piękne, funkcjonalne i tematyczne wnętrze?

Postaw na nowoczesny styl

Do elektroniki najlepiej pasuje styl nowoczesny. Świetnie współgra z metalem, szkłem, oryginalnymi dodatkami - dlatego można ich używać w dekoracji wnętrza. Warto jednak aranżować wszystko zgodnie z upodobaniami konkretnej osoby. Zastanówmy się jakie konkretnie są jej potrzeby - na przykład jeśli przede wszystkim gra na konsoli, zadbajmy żeby siedzisko do tego i ekran były właściwie ustawione i zaakcentowane w pomieszczeniu. Jeśli zaś syn czy córka najbardziej lubią grać na komputerze, największą uwagę należy skupić na biurku oraz na samym komputerze. Jeśli ma to być pokój gracza, to wszelkie inne dodatki również powinny kojarzyć się właśnie z graniem. Nie oznacza to jednak oczywiście, że nie trzeba zaakcentować pozostałych, ważnych dla codziennego życia miejsc. Szafa musi być obszerna, szafki mieścić wszystkie podręczniki, a biurko być wygodne, by odrabiać też przy nim zadanie. Gry mają być jednak motywem przewodnim.

Biurko i fotel - jak je wybrać?

Najważniejsze elementy w pokoju gracza to odpowiedni, wygodny fotel do grania oraz oczywiście funkcjonalne biurko. Wszystko musi być dostosowane do wzrostu młodego człowieka, zapewniając mu utrzymanie właściwej postawy w trakcie oddawania się rozrywce. Siedzisko musi być miękkie, ze stabilnym oparciem i z poduszką na lędźwie. Przyda się również podnóżek, żeby zapewnić nastolatkowi jeszcze większą wygodę. Jeśli kogoś na to stać, powinien zainwestować w prawdziwy hit sklepów z fotelami, czyli w specjalny, multimedialny fotel dla gracza, o ergonomicznym kształcie i z wbudowanymi w tylną część głośnikami z subwooferem. Jeśli chodzi o biurko, ono także musi być dostosowane do wzrostu nastolatka, a ponadto zawierać liczne szuflady i szafeczki, by móc tam włożyć wszystkie rzeczy prywatne. Czego jeszcze nie może zabraknąć? Oczywiście gadżetów związanych z grami - jak na przykład plakatów z ulubionymi bohaterami na ścianach, figurek, przeszklonych szafek na kolekcje, czy stojaków na płyty. To wszystko razem stworzy znakomity klimat, w którym nastolatek uwielbiający gry będzie czuł się doskonale!

Udostępnij