Aranżacja wnętrz

Pokój do wynajęcia - w jaki sposób go właściwie urządzić?

lip 20 2018

pokój do wynajęcia

W tej chwili mnóstwo osób korzysta z możliwości wynajmowania mieszkania. Czynią tak zarówno osoby jeszcze samotne (na przykład studenci), jak i pary. Nawet małżeństwa, jeśli nie stać ich jeszcze na zakup czegoś własnego (choćby na kredyt), wynajmują mieszkania.

Jest to zatem bardzo dochodowy biznes, ponieważ nie tylko wynajmujący opłacają wszystkie koszty utrzymania mieszkania, lecz często sporo do niego dopłacają właścicielowi, przez co ma on dodatkowe źródło utrzymania. Żeby jednak mieszkanie było chętnie wynajmowane, musi być odpowiednio umeblowane - tak urządzone, by zapewniało wygodę codziennego funkcjonowania. Doradzamy, jak to właściwie zrobić!

Najpierw napraw usterki

Urządzenie wnętrza jest bardzo ważne, ale nikt nie będzie chciał wynająć nawet najpiękniejszego pokoju czy mieszkania, jeśli będzie ono nosiło ślady na przykład zagrzybienia. Podobnie nikt nie skusi się na lokum, które posiada najnowsze meble, ale ze ścian odpada farba. Zanim więc przystąpi się do dekoracji wnętrz, należy koniecznie naprawić wszystkie usterki. Już dawno minął czas wynajmowania pokoi w najgorszym standardzie - i dobrze, ponieważ ważny jest zarówno właściciel, jak i lokatorzy jego mieszkania.

Stonowana farba, klasyczne wnętrze

To prawda, że niektórzy uwielbiają oryginalne dekoracje i na pewno przyciągnie ich do konkretnego lokalu jakiś ciekawy dodatek, albo ogólnie nowoczesne wnętrze. Większość osób jednak stawia bardziej na klasykę, a więc żeby zwiększyć szansę na szybki wynajem należy zastosować w pomieszczeniach raczej stonowane kolory oraz umeblować je w klasyczny, tradycyjny sposób. Możemy pokusić się o interesujące dodatki, które będą przyciągać spojrzenia, ale pamiętajmy, że każdy wynajmujący i tak przywiezie mnóstwo rzeczy ze sobą - i niekoniecznie będzie zainteresowany akurat ozdobą wybraną przez właściciela. Podobnie rzecz ma się z podłogą. Najlepszym wyborem będą jasne panele – będzie to kolejny krok (po jasnych barwach ścian) do optycznego powiększenia pokoju. Nie warto montować wykładziny, gdyż każdy najemca może mieć swój gust i chcieć przywieźć że sobą na przykład własny dywan. Same panele zdecydowanie wystarczą - ewentualnie można położyć na nich właśnie dywan.

Umeblowanie i oświetlenie

Bardzo istotne są wybrane do mieszkania meble oraz zastosowane w nim oświetlenie. Podstawą w wyposażeniu jest oczywiście łóżko (lub wersalka), biurko z krzesłem, szafa, a czasem komoda. Najlepiej jest wybierać meble w jasnych barwach, które nie będą przytłaczały wnętrza. Jeśli zaś chodzi o oświetlenie, musi być jasne, ale przyjemne dla oczu. Najlepiej żeby w pokoju znajdowało się kilka jego źródeł, by można je było włączać stosownie do sytuacji. Jeśli mieszkanie wynajmuje student, w pokoju powinna się znaleźć również lampa biurkowa.

Udostępnij