Aranżacja wnętrz

Motywy kwiatowe w wiosennym wnętrzu

maj 23 2018

motywy kwiatowe na ścianie

Gdy mówimy o kwiatach we wnętrzach, zwykle mamy przed oczyma przede wszystkim stojącą na parapecie doniczkę oraz bukiet, który czasem umieszczamy na stole. Tymczasem akcenty florystyczne zyskują na popularności. Co więcej, nie powinniśmy mieć poważniejszych problemów z wprowadzeniem ich do naszych mieszkań. Dodatki z motywem kwiatu są powszechnie dostępne, a choć różnią się między sobą, mają przynajmniej jedną cechę wspólną, potrafią bowiem bez wysiłku ożywić każde wnętrze.

Kwiaty – wiosna we wnętrzu

Mieszkanie pełne kwiatów nie wiąże się już dziś z koniecznością systematycznego zmieniania bukietów w wazonie. Nikt nie nakazuje nam także biegać po mieszkaniu z konewką i pielęgnować dziesiątek roślin doniczkowych. Kwiaty to coraz popularniejszy motyw wśród producentów akcesoriów przeznaczonych do dekorowania wnętrza, a ozdoby z kwiatami są znakomitym pomysłem na wprowadzenie do wnętrza wiosennego powiewu. Co ważne, ich wprowadzenie do kolejnych pomieszczeń nie powinno zabrać nam wiele czasu, same ozdoby nie są przy tym również przesadnie drogie, co jest ich dodatkowym atutem.

Kwiaty w kuchni

Jeśli w naszej kuchni obecnych jest kilka odcieni tego samego koloru, możemy mieć pewność, że nada się ona znakomicie do eksponowania ozdób z kwiatowym motywem. Zwykle spędzamy w niej sporo czasu, a z pewnością będzie on upływał milej, jeśli raz na jakiś czas nasz wzrok skieruje się ku kwiecistemu zegarowi. Taki zegar jest niebanalną dekoracją, nic nie stoi przy tym na przeszkodzie temu, aby w kuchni pojawiły się także inne florystyczne akcenty. Tu warto wspomnieć choćby o czajniku i pojemnikach kuchennych, ciekawym rozwiązaniem są przy tym również magnesy na lodówkę z motywami kwiatowymi i kwiecisty fartuch kuchenny.

Pokój dzienny w kwiatach

Wyraziste kwiatowe dodatki z pewnością uatrakcyjnią też wnętrze, w którym najczęściej spotykają się tak domownicy, jak i odwiedzający ich goście. Jeśli więc szukamy mocnego akcentu, z pewnością będzie nim lampa z motywem kwiatowym lub nowa roleta w oknie. Jeśli nasz pokój dzienny jest utrzymany w modnym ostatnio stylu minimalistycznym, możemy zdecydować się na naklejki ścienne z motywem florystycznym. Z pewnością nie zepsują one ogólnego wrażenia, a jednocześnie nadadzą pomieszczeniu nieco zadziorności. Uniwersalne są też obrazy z kwiatami, a także plakaty oprawione w ramie. Oczywiście, podczas dekorowania pokoju dziennego zawsze dobrze jest pamiętać o tym, że siła tkwi w umiarze, nawet najciekawsze koncepcja może bowiem rozczarować, jeśli zdominuje wnętrze zamiast podkreślić jego charakter.

Oczywiście, motywy kwiatowe mogą pojawić się także w innych pomieszczeniach. Znakomicie prezentują się choćby w sypialni, potrafią tez zmienić pokój dziecięcy w miejsce nieco bardziej spokojne.

Udostępnij