Meble

Metalowa szafka – idealna do industrialnego wnętrza

maj 17 2018

metalowa szafka

Styl industrialny cały czas jest w modzie. To styl surowy, ale i ponadczasowy. Dobrze sprawdza się zarówno w przestronnych wnętrzach, jak i w niewielkich mieszkaniach. Co obowiązkowo musi znaleźć się w lokalu urządzonym właśnie w stylistyce industrialnej?

Okazuje się, że do wnętrz loftowych doskonałym rozwiązaniem są metalowe szafki dobrze znane ze sportowych szatni. Klasycznie szare lub kolorowe meble tego rodzaju mogą być przy tym niezwykle praktyczne. Pozwalają  nie tylko na przechowywanie ubrań, ale i stanowią niezaprzeczalną ozdobę. Z czym można je zestawić?

Metalowa szafka w salonie

Metalowa szafka może w salonie z powodzeniem zastąpić drewniany regał. Może również pełnić funkcję biblioteczki, garderoby czy witryny. Duży pokój połączony z metalowymi półkami prezentuje się naprawdę efektownie. Do kompletu można postawić na komodę, również wykonaną z metalu. Prosta, surowa forma dobrze prezentuje się zawsze na tle ceglastej ściany, która w industrialnym mieszkaniu musi się znaleźć.

W takim przypadku zamiast klasycznego narożnika lepiej postawić na sofę, która dobrze sprawdza się jako element industrialnych wnętrz. Nad nią zawiesić można plakaty filmowe, nietuzinkowe grafiki czy fotografie rodzinne. Dzięki nim wnętrze zyska na przytulności.

Bardzo ważnym elementem w każdym wnętrzu, bez względu na jego wykończenie, jest oświetlenie. Poza lampą sufitową warto zdecydować się  na dodatkowe punkty świetlne np. lampę podłogową.

Metalowa szafka w gabinecie

Metalowa szafka równie dobrze sprawdzi się w gabinecie. Przestronne półki są bowiem w stanie pomieścić sporo dokumentów i książek. Całość warto uzupełnić biurkiem z metalowymi szufladami. Zamiast klasycznego fotela biurowego można zakupić metalowe krzesło w kształcie muszli. Aby się na nim dobrze siedziało, warto wyłożyć go poduszką czy narzutką wykonaną ze sztucznego futerka. Przy okazji będzie ona stanowić nietuzinkową dekorację wnętrza.

Dobrym rozwiązaniem od lat są reflektory sufitowe, które dopasować można bez problemu do swoich potrzeb. Zamiast lampy stołowej na ścianie warto zawiesić kinkiet, który przy okazji poprawi komfort prawy w pochmurne i deszczowe dni.

Metalowa szafa zdecydowanie nie jest meblem dla każdego. Dobrze prezentuje się we wnętrzach loftowych, industrialnych, ale trzeba sporo wyczucia, aby dobrze zestawić ją z innymi elementami. Posiada surowy charakter, który warto podkreślić stylizowanymi fabrycznie lampami i efektownymi grafikami. Duże wnętrze jest zresztą idealne do wieszania obrazów. Surowa forma szafy wykonanej z metalu to również spore pole do popisu. Taki mebel zawsze można przemalować na inny kolor. W ten sposób tanio można odmienić daną aranżację w zasadzie nie do poznania.

Udostępnij