Meble

Meble do mieszkania pod wynajem

maj 11 2018

mieszkanie na wynajem

Mieszkanie na wynajem najlepiej urządzić jak najprościej oraz minimalistycznie i funkcjonalnie. Nie można przewidzieć jakie potrzeby będą mieli najemcy ani jaki będą mieli gust, zatem najlepiej jest postawić na podstawowe i niezbędne sprzęty oraz meble, których używa każdy. Jak urządzić mieszkanie pod wynajem, żeby aranżacja była modna i jednocześnie odpowiadała większości ludzi? Jak przyciągnąć uwagę klientów?

Przede wszystkim warto podejść do tematu tak, jakby mieszkanie było wykańczane dla nas samych. Wnętrze musi być wygodne i miłe dla oka. Nie obejdzie się bez szafy na ubrania, stołu lub biurka, kanapy, krzeseł czy stolika kawowego. Kolorystyka powinna być jak najbardziej uniwersalna - kolor czarny lub biały albo szary, pastelowy, kremowy będą idealnym tłem i na pewno nie stracą na aktualności przez najbliższe kilka lat. Stonowane barwy są też bardziej neutralne i nie będą powodem do odrzucenia mieszkania.

Minimalistyczne mieszkanie pod wynajem

Urządzanie mieszkania pod wynajem powinno być minimalistyczne po to, żeby zostawić nieco przestrzeni nowym mieszkańcom na ich osobiste drobiazgi. Nie będą potrzebne dekoracje, ponieważ każdy woli dopełnić aranżację po swojemu. Nowe mieszkania bardzo często mają bardziej otwartą przestrzeń co ma plusy i minusy. Nie ma tu miejsca na typową sypialnię lecz salon połączony jest z aneksem kuchennym. Dlatego często wystarczy jeden duży stół z krzesłami by móc przy nim i pracować, i spożywać posiłki.

Dopasuj do metrażu

Metraż mieszkania też nie jest bez znaczenia. Jeśli pomieszczenia są niewielkie, nie warto kupować wielu mebli, które zajmują dużo przestrzeni. Znacznie lepiej jest zainwestować jedynie w podstawowe, potrzebne sprzęty. Trzeba jednak dobrze to przemyśleć - całość powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Nie można mimo to ograniczać się jedynie do surowego wystroju. Chcąc ocieplić klimat mieszkania i przyciągnąć uwagę oglądających warto postawić na kilka drobiazgów, dzięki którym mieszkanie zapadnie w pamięć najemcom. Można powiesić ciekawy obraz albo plakat czy też udekorować podłogę w salonie dywanem.

Oświetlenie wnętrza

Bardzo duże znaczenie ma oświetlenie. Jasne wnętrza automatycznie wydają się większe oraz przestronne a także po prostu ładniejsze. Jeśli oświetlenie będzie dobre, czyli będzie składać się z kilku osobnych źródeł światła, mieszkanie nabierze nowego charakteru.

Wielu właścicieli nie chce inwestować w wystrój mieszkania czy też wyszukane meble. Jednak jest to błąd. Ładnie i ciekawie urządzone mieszkanie na pewno będzie miało duże zainteresowanie, a meble lepszej jakości posłużą przez dłuższy czas. Poza tym interesujący wystrój można ująć w cenie najmu tak, aby inwestycja zwróciła się z nawiązką.

Udostępnij