Meble

Łóżko typu king size – jak urządzić sypialnię?

maj 29 2018

łóżko king size

Zawsze marzyłeś o olbrzymim łóżku? Wielkie łoże nie jest zarezerwowane tylko dla najbogatszych i posiadających ogromne mieszkania. Teraz z łatwością dopasujesz je do swojego mieszkania. Przyjrzyjmy się co wybrać i jak urządzić sypialnię, aby wysypiać się jak król.

Łóżko typu "King Size" to pojęcie zaczerpnięte z amerykańskiego nazewnictwa hotelowego. W Stanach Zjednoczonych wyróżnia się następujące typy łóżek podwójnych: Double, Queen, King. Ostatni model jest największy i opisuje łóżko o materacu o szerokości co najmniej 180 cm. Czy takie łóżko sprawdzi się dobrze tylko w królewskim apartamencie w najlepszym hotelu? Nie! Można je zamontować w każdej sypialni. Jeśli tylko chcecie poczuć się jak królowie.

King size – do jakiego pomieszczenia?

W jakim pomieszczeniu najlepiej sprawdzi się tak duże łóżko? Z pozoru może wydawać się, że nadaje się ono tylko do dużych sypialni, ale praktyka mówi, że zmieści się w większości przeciętnych pokojów. Najlepiej, żeby stało pod szeroką ścianą, tak żeby można było przy nim postawić także dodatkowe szafki nocne.

Co zrobić jeśli pokój nie jest przygotowany na taka aranżację? Dobrym pomysłem będzie wtedy dosuniecie dłuższej strony łóżka do jednej ze ścian. Wtedy wciąż będziemy mieć miejsce na nocną szafkę, a dodatkowo będziemy mogli wykorzystać przestrzeń na ścianie. Ciekawym rozwiązaniem będzie także wykonanie wnęki, w rozmiarze, który pozwoli na wsunięcie do niej łóżka.W takiej sytuacji należy wykorzystać ścianę i stworzyć sprytny zagłówek. Można go wykonać za pomocą wąskich półeczek (jeśli chcemy na nim coś umieszczać), a także z użyciem miękkiego materiału, żeby móc się na nim oprzeć. Tak wykorzystana przestrzeń sprawi, że nasze łóżko będzie prawdziwym królestwem.

Wybierz odpowiedni materac

Przy wyborze tak dużego łóżka, koniecznie trzeba znaleźć też materac, który do niego dopasujemy. Mamy do wyboru założenie dwóch oddzielnych, lub jednego dużego. W pierwszym przypadku konieczne będzie także zakupienie nakładki w postaci klinu do materaca, która przykryje dziurę.

Warto zdecydować się na droższe materace, które będą niwelowały ruchy drugiej osoby.

Udekoruj swoje królewskie łoże!

Łóżko "King Size" wymaga odpowiedniej oprawy. Świetnie komponuje się z minimalistyczną bielą i skandynawskimi odcieniami błękitu i szarości. Warto dodać także delikatne, miękkie materiały, które nas otulą.

Kolejnym pomysłem jest postawienie na styl glamour - brązowe lub czarne prześcieradło i pościel w geometryczne wzory lub gładką, w pełnych, królewskich odcieniach. Dodatkowo warto zdecydować się na ozdobne poduszki z złotymi wykończeniami.

Łóżko typu "King Size" to doskonały wybór dla osób, które uwielbiają spać i spędzać czas w sypialni. Może być to miejsce zarówno do zabawy i odpoczynku.

Udostępnij