Kuchnia i jadalnia

Stolik kawowy dla Ciebie

lip 24 2018

stolik kawowy skandynawski

Stolik kawowy jest niezbędny w każdym eleganckim salonie. W sprzedaży są oferowane różne rodzaje tych elementów. Jak wybrać właściwy mebel? Przeczytaj poniższy wpis, który pomoże podjąć Ci dobrą decyzję.

Nowoczesny stolik kawowy z podświetleniem LED

Nowoczesny stolik z podświetleniem LED to coraz popularniejsze rozwiązanie. Warto zwrócić uwagę, że efekty świetlne bardzo dobrze prezentują się szczególnie wieczorami lub nocą - na przykład w trakcie oglądania telewizji.

Ława w kolonialnym stylu

Ten typ stolika kawowego sprawdza się tak naprawdę w każdej aranżacji. Wszędzie nadaje jej indywidualnego charakteru. Można go zastosować w pomieszczeniach wypełnionych drewnem, a także aranżacjach etnicznych czy w stylu boho itd.

Stolik skandynawski na trzech nogach

Tego typu meble charakteryzują się prostotą kształtów oraz czystością formy. Zazwyczaj są usytuowane na trzech nogach. Przeważnie mają jasną kolorystykę. Ciekawostką jest fakt, że w takich aranżacjach najlepiej sprawdzają się dwa stoliki, które różnią się między sobą wysokością, a ustawione są niedaleko siebie.

Szukasz solidnego stolika kawowego, który będzie pasował do wystroju Twojego salonu? Wejdź na meblujesz.pl i wybierz coś dla siebie >>

Stolik z blatu wykonanego ze szkła

Tego typu elementy mają rozmaite zalety. Odznaczają się lekkością bryły, ale to nie wszystko. Poza tym charakteryzują się tym, że nie zmniejszają się pod względem optycznym dostępnej przestrzeni. Warto zwrócić uwagę na fakt, że są przezroczyste. Dzięki temu bardzo łatwo dopasuję się do rozmaitych aranżacji. Jest to rozwiązanie uniwersalne i bardzo często stosowane. Jeśli nie wiecie, jaki stolik kawowy będzie u Was pasował, to spokojnie możecie zdecydować się właśnie na ten element. Wtedy na pewno nie popełnicie żadnej modowej wpadki.

Stolik kawowy z giętego szkła

Rzadziej wybierane są stoliki wykonane z płatów giętego szkła. Warto jednak zastanowić się nad tym elementem. Mamy tutaj do czynienia z hartowanym tworzywem. Dzięki temu meble tego typu są odporne na uszkodzenia, stłuczenia oraz zarysowania. To powoduje, że inwestycja w takie stoliki kawowe jest naprawdę bardzo dobrym rozwiązaniem. Poza tym takie elementy charakteryzują się dużym bezpieczeństwem. Warto zwrócić uwagę również na lekką konstrukcję.

Czy zatem stolik kawowy musi być nudnym meblem ustawionym za każdym razem na środku salonu? Oczywiście, że nie. Wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie. Wybór odpowiedniego stolika sprawi, że nabędziesz mebel elegancki, przy którym domownicy, a także zaproszeni goście zawsze będą chętnie siadać. Poza tym centralne położenie i wybranie niebanalnego designu sprawi, że kupiony stolik kawowy może być pięknym elementem dekoracyjnym. Cała kompozycja będzie nie tylko harmonijna i spójnia, ale także piękna i dostosowana do nowoczesnych trendów.

Udostępnij