Aranżacja wnętrz

5 pomysłów na tanią i efektowną metamorfozę przedpokoju

cze 4 2018

lustro do przedpokoju

Przedpokój jest miejscem często zaniedbywanym, a przecież jest to pierwsze pomieszczenie widziane po wejściu do mieszkania. Jednak jego przemiana wcale nie musi kosztować majątku.

Przedpokój to pomieszczenie zazwyczaj małe, które urządzić nie jest łatwo. Na niewielkiej przestrzeni trzeba bowiem zmieścić kilka mebli. a przy tym całość powinna prezentować się estetycznie. Niekiedy też przedpokój ma trudny kształt i sąsiaduje z dużą ilością drzwi. Jest jednak kilka sposobów na to, aby odmienić tę przestrzeń.

Zmiana lustra i drzwi

Lustro to element obowiązkowy w każdym przedpokoju. Niewiele jednak osób pamięta o tym, że pełni ono nie tylko funkcję praktyczną, ale i estetyczną. Ponadto optycznie powiększa niewielką przestrzeń. Zmiana lustra na większe czy o innym kształcie sprawia, że całe pomieszczenie nabiera nowego charakteru.

Obecnie bardzo modne są lustra okrągłe. Poza tym w przedpokoju naprawdę można zaszaleć z ich rozmiarem. Można zdecydować się nawet na lustro zakrywające całą ścianę. Innym rozwiązaniem jest lustro prostokątne w grubej ramie czy lustrzana ściana wykonana z wielu małych płytek, które ze sobą sąsiadują. Można też wymienić drzwi, które prowadzą do przedpokoju.

Nowe wieszaki

Wiele osób chowa kurtki i inne odzienie wierzchnie od razu do szafy. W miejscach jest przestrzeni jest niewiele można zdecydować się jednak na wieszak na ubrania. Okazuje się, że wcale nie musi być on nudny. W sklepach znaleźć można naprawdę ciekawe propozycje.

Oszczędność przestrzeni

W małych pomieszczeniach każdy centymetr jest na wagę złota, dlatego przestrzeń trzeba wykorzystać mądrze.Dobrze w takiej sytuacji sprawdzają się meble wielofunkcyjne. Warto zainwestować na przykład w ławę z siedziskiem i pojemnikiem na buty.

Odpowiednie oświetlenie

Małe zmiany czasem okazują się kluczowe. Widać to doskonale na przykładzie oświetlenia w przedpokoju. To pomieszczenie, w którym musi być jasno, warto więc postawić na wysokiej jakości lampy. Rzadko jednak w przedpokoju sprawdzają się lampy stojące czy efektowne żyrandole. Zamiast nich lepiej postawić na kinkiety czy plafony, które są efektowne, a przy okazji nie zajmują zbyt wiele cennego miejsca.

Pochowanie niepotrzebnych elementów

W przedpokoju na ogół dużo się dzieje, dlatego warto zadbać o to, aby nie panował tam niepotrzebny bałagan. Dlatego warto mieć pod ręką różnego rodzaju pudełka, pojemniki i kosze na takie elementy jak szaliki czy torebki. W wysokim pomieszczeniu sprawdzą się zamontowane pod sufitem wysokie półki, na których można ustawić pudełka. To dobry sposób na uporządkowanie przestrzeni. Przedpokój to bardzo ważne pomieszczenie, chociaż często zaniedbywane. Tymczasem można go szybko i nie dużym kosztem odmienić nie do poznania.

Udostępnij